Rodzaje wypełnień i ocieplin

Rodzaje używanychwypełnień do poduszek, zabawek i kocyków

 

Wypełnienia dzielimy na :

1. Naturalne:

- kulka wełniana

- 150 g bawełna

- 250 g bawełna

- 180 g wełna

 

2. Sztuczne:

- kulka silikonowa

- wypełnienie poliestrowe 150g, 200g

 

Wypełnienia Naturalne

Kulka wełniana 100% naturalna, czyszczona. Świetny naturalny zamiennik sztucznego puchu, którym jest wypchane wszystko. Używamy jej do wypchania wszystkich przytulanek, kołderki, poduszki. Można prać w temperaturze 60 stopni.

Do kocyków i płaskich poduszek jako wypełnienia używamy bawełny i wełny. Do letnich, wiosennych kocyków 150g, do zimowych 250g. W każdym kocyku mogą Państwo wybrać rodzaj i grubość ocieplenia lub jego brak. Zazwyczaj wszystkie produkty szyjemy z 150 g, produkt wtedy nie jest ciężki.

Wypełnienia sztuczne

Do wypełnień również używamy kulki silikonowej, jest to najlepsza i tańsza opcja jeśli chodzi o produkty dekoracyjne. Kulkę silikonową również można prać w pralce. Nie polecamy dla dzieci z alergiami na sztuczne produkty. Tak samo jest w przypadku poliestrowych wypełnień do kocyków .

Resumując, na życzenie klienta wykonamy produkt zarówno z naturalnych jak i sztucznych włókien. Jednak jeśli dziecko ma być otulone, ma mieć z tym stały kontakt, dotyk to polecamy tylko i wyłącznie naturalne wypełnienia takie jak wełna i bawełna, a nie poliester.

Kulka wełniana :

Kulka silikonowa/ sztuczny puch :

Wypełnienie kocykowe bawełniane :

Wypełnienie poliestrowe: